Temizlik Hizmetleri

Tepe temizlik şirketinin ana amacı; portföyünde bulunan binalara ve kat maliklerine özel hizmet sunmaktır.

* Yaşanabilir temiz ortamlar yaratmak
* Mekanları her zaman kullanıma hazır hale getirmek
* Ortamda ki yüzeyleri : kaplamaların ömrünü uzatmak ve korumak
* Mikro organizmalardan arındırmak , güvenli hijyenik bir ortam yaratmak , bulaşıcı hastalık v.b. yayılmasını önlemek.
* Bakteri ve mikro organizmaların transfer riskini sıfıra indirmek.
* Çalıştığı kurumların ve çalışan personellerin özlük haklarını eksiksiz yerine getirmek.
* Kullandığı malzemeler kalitesi kanıtlanmış , insan sağlığına zarar vermeyen piyasada lider kimyasal ürünleri kullanmak.
* Çalışanlara gerekli eğitim zamanında ve eksiksiz vermek.
* Denetimler sonrası raporlar düzenlenerek , karşılıklı mutabakatla hizmetin kusursuz olması sağlamak.
* Personel seçiminde tecrübe, yaş,görüntü,diksiyon ,eğitim, sağlık konuları dikkate alınarak proje için uygun eleman tedarik etmek.

GENEL TEMİZLİK

Genel temizlik, periyodik temizliğe göre daha kapsamlı ve daha detaylı bir temizlik çeşitidir. Günlük yapılan temizliğin yanında, yüzeylerin ve malzemelerin koruma bakımı yapılır. Koltuk, halı ve camların detaylı bir şekilde temizliği yapılır.. Duvarlar silinir, üzerinde lekeler çıkarılır. Bilgisayar ve elektronik aletlerin kompresörlerle hassas temizliği yapılır. Kısacası genel temizlik, temizlenecek alanın detaylı bir şekilde en ince ayrıntısına kadar temizliğini kapsamaktadır. Projelere göre temizlenecek yüzeyler ve eşyalar değişiklik gösterir.Bu nedenle anlatım genel olarak yapılmıştır.

PERİYODİK TEMİZLİK

Periyodik Temizlik, alanın günlük temizliğini kapsamaktadır. Her gün masaların temizlenmesi, çöp kovalarının boşaltılması, halıların vakumlanması, mermer veya granit alanların paspaslanması, elektronik eşya, bilgisayar vb. cinsine göre uygun malzeme ve ekipmanla temizliğini içermektedir. Günlük olduğu için kalıcı bir temizlik sağlar. Böylelikle yaşadığınız ve çalıştığınız alanlar daha hijyenik olur. Temizlik Programlarının oluşturulmasında ve temizlik maddelerinin seçilmesinde yüzeyin cinsi ve özellikleri dikkate alınır. Projelere göre temizlenecek yüzeyler ve eşyalar değişiklik gösterir.Bu nedenle anlatım genel olarak yapılmıştır.